Pazar , Aralık 4 2022
Ana Sayfa / Uncategorized / Kayseri Diş Kliniklerinde Uygulanan Tedaviler

Kayseri Diş Kliniklerinde Uygulanan Tedaviler

Ağız ve diş sağlığına dair tedavilerin uygulandığı, hijyenik hizmet verilen muayenehanelere, diş klinikleri denilmektedir. Diş klinikleri her şehirde kolayca ulaşılabilen yerlerdir.

Diş kliniklerinde ön hazırlık, muayene, tedavi uygulamaları yapılır. Diş hekiminden bilgi alınan ve danışılan merkezlerdir. Daha estetik uygulamalarda, daha fazla prova gerektirebilir. Bu durumda, diş klinikleri gerekli sayıda ve gerektirdiği şekilde provaları sağlar. Diş klinikleri ana bilim dallarına ve ilgilendikleri uzmanlık alanlarına göre,  ağız diş ve çene cerrahisi, ağız diş ve çene radyolojisi, endodonti bölümü, ortodonti bölümü, periodontoloji bölümü, protetik diş tedavi bölümü, çocuk diş hastalıkları bölümü, restoratif bölümü olarak kategorilendirilir. Kayseri diş klinikleri olarak, alanında uzman ekip ve tedavi yöntemlerimizdeki son teknoloji ile sizlere hizmet vermektedir.

Diş Kliniklerinde Uygulanan Tedaviler
Diş kliniklerinde, birbirinden farklı ağız ve diş hastalıklarının tedavisi uygulanmaktadır. Tedavi edilen hastalık durumları şöyledir,
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
Endodonti
Ortodonti
Pedodonti
Periodontoloji
Protetik Diş Tedavisi
Restoratif Diş Tedavisi

Diş Kliniklerinde Diş Eti Tedavileri yöntemleri

Diş kliniklerinde, ağız ve diş ile ilgili birçok hastalık tedavi edilmektedir. Bunlardan biri de periodontoloji tedavisidir. Periodontoloji, diş eti ve dişi çevreleyen kemiklerin sağlığıyla ilgilenen diş uzmanlığı alanıdır. Diş eti iltihabı ile kendini gösteren diş eti hastalıkları tedavi edilmezse, diş kayıplarına kadar gidebilmektedir. Günlük ağız bakımı ve diş temizletme ile bu hastalık türünü uzakta tutulabilmektedir. Diş üzerinde plaklar ve diş taşları, diş köküne ciddi zararlar vermektedir. Periodontoloji rahatsızlıkların bazı sebepleri ise, hamilelik, menopoz, sigara kullanımı, şeker hastalığı, ilaçlar ve yetersiz beslenmedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dişlerinizi kaybetmeden, diş taşlarınızı yok edin!

Diş eti ve diş çevre dokuları ağız ve diş sağlığının korunmasında büyük öneme sahiptirler. Diş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir