Pazar , Ekim 24 2021
Ana Sayfa / Uncategorized / Kayseri diş eti uzmanı

Kayseri diş eti uzmanı

Diş eti ağız sağlığının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Hem estetik açıdan, hem de sağlık açısından önemli olan diş etleri yaşam boyu önemsenmeli ve korunmalıdır. Tüm bu koruma çabalarına rağmen bazen diş eti hastalıklarının önüne geçilememektedir. Böyle durumlarda ise diş etleri konusunda uzman olan periodontologlar devreye girmektedir. Hastanelerin periodontoloji bölümlerinde görev yapan periodontologlar halk arasında diş eti uzmanı olarak da bilinmektedir. Diş eti uzmanları, diş hekimliğinden mezun olduktan sonra diş eti konusunda eğitimler alan ve çalışma alanında ağırlığı diş etlerine veren uzmanlardır. Her diş hekimi, diş eti konusunda bilgi sahibi olsa da konuda uzman olmak çok farklı bir durumdur.

Diş eti hastalıkları önemsenmediğinde diş kaybına neden olabildiğinden, belirtiler ortaya çıktığı an muayene en kısa sürede yapılmalı ve tedavi sürecine başlanmalıdır. İltihap var ise ağız kokusuna neden olacağı için kişinin gündelik yaşamını da etkileyecektir. Diş eti kanamaları da hem sağlığı hem de beslenme düzenini olumsuz etkileyeceği için en kısa zamanda çözüm için gerekli adımlar atılmalıdır.

Diş eti uzmanları tedavi sürecine başlamadan önce diş plaklarını temizlemektedir. Plakların iyice temizlenmesi, hastalıkların tekrarlanmasını engellemesi açısından önemlidir ve mutlaka bir periodontolog tarafından özel cihazlarla yapılmalıdır. Plakların temizlenmesi tek seferlik bir işlem değildir. İhmal edilen diş ve ağız sağlığı nedeni ile plak üretimi devam edebilmekte, temizlenmeyen bu plak tabakaları zaman içerisinde sertleşerek çok daha zor temizlenebilir duruma gelmektedir.

Sitemiz kayseridiseti.com sitesi olarak Diş eti hastalıkları ve uzmanı Dr. Dt. Erol Özgür Oktay öneriyoruz.

Diş eti hastalığı konusunda tekrar aynı süreçleri yaşamak istemeyen kişilerin diş fırçası, diş ipi ve diş eti fırçası kullanarak plakların birikmesine imkan vermemeleri gerekmektedir. Tüm bu ürünler mutlaka periodontolog tavsiyesine göre seçilmeli ve önerilen şekilde kullanılmalıdır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayseri Diş Beyazlatma

Beyazlık, temizliği ve saflığı simgeler. Daha beyaz dişlerde sahibinin sahip olduklarına iyi baktığını ve özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir