Pazar , Aralık 4 2022
Ana Sayfa / Uncategorized / Gençlerin tercihi Telsiz Ortodontik Tedavi Invisalign

Gençlerin tercihi Telsiz Ortodontik Tedavi Invisalign

Artık braket ve teller olmadan dişlerinizin Invisalign ile düzelmesi mümkün. Invisalign ortodontinin en çok tercih edilen tedavilerinden biridir. Dişlerinizin dijital olarak taraması yapılır. Tarama sonunda elde edilen üç boyutlu modelleri Amerika’da ki merkeze gönderilir.

Bu merkezde üç boyutlu modellere dişlerde istenilen hareketler dijital olarak uygulanır ve sanal tedavi yapılır. Tüm bunların sonunda kişiye özel tedavi dijital olarak planlanmış olur ve tedavi sonrasında dişlerin düzeltilmiş hali ortaya çıkar. Hekim ve hasta sanal tedavi sonucunu görüp, onayladıktan sonra şeffaf plaklar üretilir. Şeffaf plakların sayısı ve tedavi süresi dişlerdeki çapraşıklık durumuna göre değişiklik gösterir. Her bir şeffaf plak dişlerde milimetrik düzeltmeler yapar. Bu şeffaf plaklar iki hafta boyunca 20-22 saat kullanılmalıdır. Sadece yemek yerken plakların çıkarılması önerilir. Bu iki haftalık zaman diliminde dişler plaktaki şeklini alır ve ikinci plağa geçilir. Bu sirkülasyon üretilen tüm plakları kullanana kadar devam eder.

Şeffaf plaklar braketlere göre daha konforludur ve adaptasyon süresi daha hızlıdır. Konuşmanızı kesinlikle etkilemez. Şeffaf bir yapıya sahip olduğu için her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Kişiye özel olan bu Invisalign tedavisini yapan hekimin kesinlikle uzman olması gerekir. Çünkü ortodonti tedavi planlaması çok önemlidir. Doğru bir tedavi planı yapılmalıdır.

Bu doğru tedavi planı ise sadece uzman hekimler tarafından yapılabilir. Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan tedavilerde istenilen sonuca ulaşılamadığı için tekrar ikinci bir tedavi için uzman hekimlere tekrar başvurulur.

Kaynak: https://ortoperio.com.tr/haber/seffaf-plaklarla-nvisalign-telsiz-ortodontik-tedavi-mumkun-8.html

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayseri Diş Beyazlatma

Beyazlık, temizliği ve saflığı simgeler. Daha beyaz dişlerde sahibinin sahip olduklarına iyi baktığını ve özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir