Pazar , Aralık 4 2022
Ana Sayfa / Uncategorized / Dişlerinizi kaybetmeden, diş taşlarınızı yok edin!

Dişlerinizi kaybetmeden, diş taşlarınızı yok edin!

Diş eti ve diş çevre dokuları ağız ve diş sağlığının korunmasında büyük öneme sahiptirler. Diş çevresinde oluşmaya başlayıp ağızdaki minerallerin eklenmesiyle gittikçe büyüyen diş taşları hem dişe destek sağlayan kemik hem de dişin kendisi için büyük bir risk teşkil eder.

Yemek sonrası ağızda kalan ve temizlenmeyen artıklar, zamanla ağızdaki minerallerin katılımıyla sertleşir ve sonraki yemek artıklarının katılımıyla da büyürler. Bu birikinti hem diş yönünde hem de diş eti yönünde büyür ve diş taşı ile karşılaşan kemik onun baskısıyla gittikçe daha da çekilir. Ve çok ilerleyen durumlarda Kemik çekilmesi dişlerin canlılığını kaybetmesine ya da dişlerin desteksiz hale geldiği için hareketlenmesine ve kaybına yol açabilirler. Bundan dolayı dişlerinizi kaybetmeden diş taşlarınızı kaybetmek daha doğrudur.

Diş taşları manuel özel el aletleriyle ya da halk arasında sulu makina olarak bilinen kavitron ile temizlenebilir. Kavitron daha hızlı ve kolay bir temizlik imkanı sunarken el aletleriyle daha güvenli ve detaylı bir temizlik mümkün olur. Diş taşları diş yüzeyinde tutunurlar ve uzman olmayan müdahaleler sonrasında diş taşlarının temizlenmesiyle birlikte diş yüzeyinde de taşların tutunmasına neden olan retantif alanlar artabilir ve bu hem her seferinde daha çok diş taşı birikimi ve her seferinde daha çok retantif alan anlamına gelebilir. Bu sebeple diş taşı temizliği uzman hekimler tarafından özenle ve dikkatle yapılmalıdır. Bunun yanında iyi bir ağız bakımı sağlanarak diş taşı birikimi azaltılabilir ve gerekli kontrollerle uzun yıllar sağlıklı dişlerle hayatınıza devam edebilirsiniz.

Diş eti çekilmeleri Kayseri diş eti hastalıkları uzmanı tarafından tedavi edilebilir. Ağzın diğer bölgelerinden alınan diş eti dokuları çekilme olan bölgeye eklenir ve böylece bölgede diş eti varlığı, estetik görüntü sağlanabilir. Bunun yanında estetik görünüm için diş etlerinin önemi büyüktür. Olması gerekenden daha fazla olan diş etlerinin fazlalık kısmı alınarak ve diş eti şekillendirmesi yapılarak daha çok göze çarpan ve etkileyici bir gülüş elde edilebilir.

Diş taşları ve Kayseri impant tedavisinde öncü kliniklerden olan Ortoperio, alanında güvenilir ve uzman doktorlarıyla İç Anadolu bölgesinde bir çok hastayı sağlıklı gülümsetmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayseri Diş Beyazlatma

Beyazlık, temizliği ve saflığı simgeler. Daha beyaz dişlerde sahibinin sahip olduklarına iyi baktığını ve özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir