Pazartesi , Ekim 18 2021
Ana Sayfa / Uncategorized / Diş eti tedavi yöntemleri nelerdir? Nasıl Yapılır?

Diş eti tedavi yöntemleri nelerdir? Nasıl Yapılır?

Diş eti hastalıkları ileri bir konuma geldiyse tedavisi oldukça zaman isteyen hastalıklar olabilmektedir. Bu hastalıklar genellikle hastalar tarafından fark edilmemekte ya da fark edilmekte ancak geçici bir durum olma düşüncesi ile ihmal edilmektedir. Diş hekimine başvurulduğu zaman ise çoğunlukla hastalık ilerlemiş olmaktadır. Bu konuda Kayseri diş eti tedavisi konusunda birbirinden uzman doktorlar vardır. Hastalığın ilerleme seviyesine ve hastaların ağız, diş yapısına göre pek çok değişken söz konusu olabilmektedir.

Diş eti tedavilerinin en kolay olanı, henüz hastalık ilerlememiş ise diş etine zarar verebilecek plakların ve diş taşlarının temizlenmesi olacaktır. Sıkılan bir sprey sayesinde hastaya acı vermeden yapılan bu işlemin sonucunda hastalığın daha ileri boyuta geçmesine engel olunabilmektedir. Zira diş eti iltihaplanmalarına ve diş kayıplarına yol açan genellikle temizlenmeyen plaklar ve diş taşları olmaktadır. Temizlenmeyen plaklar zaman içerisinde birikerek sertleşmekte, fırçalama ile giderilemeyecek duruma gelmektedir. Ayrıca biriken plaklar kendilerine yerleşecek yer aramakta, bu alanı da diş ile diş eti arasında ufak cepler yaratarak bulmaktadırlar. Plak ve diş taşı temizliği bu nedenlerden dolayı çok önemsenmesi gereken bir işlemdir.

Diş etleri eğer zamanında müdahale edilmemesinden dolayı zarar görmüş ise diş hekiminin önerileri doğrultusunda bazı ilaçlar kullanılabilmektedir. Bu ilaçlar meydana gelen hasarın onarılmasına yardımcı olmakta; ilaç kullanımı sırasında da mutlaka ağız ve diş bakımı aksatılmadan yapılmalıdır. Diş ipi ve diş eti fırçası kullanımı da bu süreçte oldukça olumlu sonuçlar vermektedir.

Diş eti eğer çekilmiş ise hasta için cerrahi bir müdahale gerekebilmektedir. Bu cerrahi müdahale uzman bir hekim tarafından yapıldığında oldukça kısa sürmekte ve hastaya ağrı yaşatmadan tamamlanabilmektedir. Bu nedenle işlemi yapacak olan hekimin periodontoloji alanında uzman ve deneyimli olması çok büyük önem taşımaktadır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayseri Diş Beyazlatma

Beyazlık, temizliği ve saflığı simgeler. Daha beyaz dişlerde sahibinin sahip olduklarına iyi baktığını ve özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir