Pazar , Aralık 4 2022
Ana Sayfa / Uncategorized / Diş eti kanaması için diş macunu nasıl olmalıdır?

Diş eti kanaması için diş macunu nasıl olmalıdır?

Diş etleri vücudumuzdaki pek çok dokuya göre daha hassas bir yapıya sahiptir. Bu yapısı ile iyi bakılmadığında kısa süre içerisinde pek çok diş eti hastalıkları baş gösterebilmektedir. Baş gösterebilmektedir dememizin nedeni diş eti hastalıklarının ortaya çıkmasının ardından çoğu zaman yavaş bir şekilde gelişmesidir. Öncelikle kızarıklıklar kendisini göstermekte, bu kızarıklar çoğu zaman bir kanama ya da ağrı yok ise kişiler tarafından fark bile edilmemektedir.

Fark edildiği takdirde ise bazı hastalar önemsememekte, bazı hastalar ile önemsemelerine rağmen geçebileceği düşüncesi ile beklemeyi tercih etmektedirler. Oysa ki böyle durumlarda en hızlı şekilde müdahale edilmesi, iltihaplı bir hastalığın oluşmaması için çok büyük bir önem taşımaktadır.

Diş eti kanamaları, diş eti hastalıklarının habercisi olmaktadır. Bu nedenle de bir uzmana başvurmadan önce mutlaka ev şartlarında müdahale edilmelidir. Başvurmadan önce derken önce kendinizin müdahale etmesi, geçmezse diş hekimine başvurmanızdan bahsetmiyoruz. Diş hekimine muayene olunan süreye kadar geçen sürede müdahale etmeniz gereken süreden bahsediyoruz. Peki bu sürede ne yapabilirsiniz?

Diş eti hastalıklarında kişilerin evde yapabilecekleri en etkili çözüm uygun bir diş fırçası ile diş ipi kullanmaktır. Bu iki ürün de diş etlerini tahriş etmeyecek kadar yumuşak olmalıdır. Ayrıca diş eti kanamalarında tek başına çözüm olmasa bile diş eti kanaması için diş macunu kullanmak olumlu etkiler sağlayacaktır. Bu tür diş macunlarında bulunan bileşenler özellikle diş etlerine zarar veren bakterilerin öldürülmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece bu macunların kullanımında mevcut bakterilerin ölmesi sağlanmakta, aynı zamanda yeni bakterilerin üretilmesine de büyük oranda engel olunmaktadır.

Marketlerde ve eczanelerde bu amaçla üretilmiş farklı marka ve fiyatlarda diş macunları bulmak günümüz koşullarında oldukça kolay olmaktadır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dişlerinizi kaybetmeden, diş taşlarınızı yok edin!

Diş eti ve diş çevre dokuları ağız ve diş sağlığının korunmasında büyük öneme sahiptirler. Diş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir