Pazar , Aralık 4 2022
Ana Sayfa / Uncategorized / 2019-2020 Diş taşları temizliği fiyatları

2019-2020 Diş taşları temizliği fiyatları

Dişler, gün içerisinde pek çok noktada kullanılan, vücudumuzun en önemli parçalarından bir tanesidir. Yemek yerken gıdaları parçalamanın yanısıra, güzel bir gülüş ile iletişimimizi daha etkili kılmak için de dişler büyük önem taşımaktadırlar. Bu nedenle de diş sağlığı pek çok açıdan ele alınmalı ve tedavileri büyük bir özenle yapılmalıdır.

Diş fırçalama, diş ipi kullanma, ağız bakım suları ile çalkalama gibi pek çok ağız ve diş bakımı yöntemi bulunmakla birlikte bu yöntemlerin hiç birisi tam anlamı ile koruma sağlayamamaktadır. Komple diş bakımı yaptığını düşünen bir kişide de zamanla plak ve diş taşı birikimi meydana gelebilmektedir. Diş taşları hastaların ağız sağlığını tehdit eden önemli bir durumdur ve mutlaka tedavi edilmelidir.

Dışarıdan görünebilen bir yerde ise diş taşları estetik açıdan sorun yaratabilmektedirler. Diş aralarından renk değişikliği olarak kendisini gösteren diş taşları, temizlenmediği takdirde diş eti hastalıklarına ve diş kayıplarına neden olabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir ağrı yaşatmasa bile diş taşı temizliği mutlaka uzman diş hekimlerine yaptırılmalıdır. Diş eti hastalıklarında uzman olan kişiler yani Periodontologlar, diş taşlarını sadece diş taşı temizliği için tasarlanmış özel aletler ile temizlemektedirler. Bu da diş taşı temizliğinin ağrısız olmasını sağlamakta, ayrıca tam anlamı ile gerçek bir temizlik yapılması anlamın gelmektedir.

Diş taşı temizliğini kendi kendine evde yaptığını belirten pek çok kişi bulunmaktadır. Ancak bu kişiler bilgi sahibi olmadan yaptıkları, daha doğrusu yapmayı düşündükleri bu diş taşı temizliği sırasında diş etlerine çok büyük zarar vermektedirler. Verilen bu zarar ileride diş etleri ile ilgili farklı hastalıkların çıkma ihtimalini artırmaktadır.

2019 Diş taşları temizliği fiyatları genellikle diş hekimine ve diş kliniklerine göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama fiyatı (tek çene) 150 TL olan bir işlemdir. Ancak diş hekiminin deneyimi, kliniğin uzmanlığı, kullanılan malzemenin kalitesi gibi etkenlerin bu rakamı değiştirebileceği unutulmamalıdır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dişlerinizi kaybetmeden, diş taşlarınızı yok edin!

Diş eti ve diş çevre dokuları ağız ve diş sağlığının korunmasında büyük öneme sahiptirler. Diş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir