Pazar , Aralık 4 2022
Ana Sayfa / Uncategorized / 2019-2020 Diş eti hastalıkları tedavi fiyatları

2019-2020 Diş eti hastalıkları tedavi fiyatları

 Diş eti hastalıkları ve bu hastalıkların etkileri herbireyde aynı olmadığı için, hastalıkların tedavisi için de net bir bilgi vermekmümkün olmamaktadır. Zira diş eti hastalıklarının gelişme türleri bile kişidenkişiye farklılık gösterebilmektedir.

 Bazı hastalarda diş eti hastalıkları yanlış ya da az fırçalamaya bağlı olarak gelişirken, bazı hastalarda tam aksine çok sık diş fırçalanması nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Bunların hiç birisini yapmayan hastalarda da diş eti çekilmeleri görülebilmektedir. Bu durumlarda en etkili sebep genetik ya da sahip olunan başka hastalıklardır. Ayrıca günlük stresin fazla olması da diş eti çekilmelerine neden olabilmektedir.

 Bu kadar çok sebepten bahsederken, sebeplerin sonuçların da bahsedilmelidir. Sebepler aynı da olsa, farklı da olsa diş eti çekilmesi farklı kişilerde farklı sonuçlara neden olabilmektedir. Diş eti şikayeti ile gelen hastaların bazılarında diş eti kanamaları, bazılarında diş hassasiyeti,bazılarında ise kızarmış diş etleri gözlemlenmektedir. Bazı hastalarda ise bu durumların iki tanesi ya da tamamı görülebilmektedir. Eğer hasta diş hekimine başvurma konusunda geç kalmış ise, bahsedilen bu tabloya iltihaba bağlı olarak ağız kokusu da eşlik edebilmektedir.

 Bir uzmana başvurulduğunda hastaları bekleyen üç olası tedavi vardır. Diş etinin tedavisi, diş hassasiyetinin tedavisi ve çekilen diş etinin cerrahi yöntemler ile yerine getirilmesi hastanın durumuna göre başvurulan tedavi yöntemleridir. Hangi tedavi yönteminin ne kadar süre ile uygulanmasının gerektiğine kapsamlı bir muayenenin ardından uzman diş hekimi karar verecektir. Bu nedenle de diş eti hastalıkları tedavisi fiyatları hakkında muayene öncesinde rakam verilmesi mümkün değildir. Ayrıca verilen rakam muayenede farklılık gösterebileceğinden hastayı yanıltabilecek, bu daha hastanın hekime olan güvenini sarsacaktır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dişlerinizi kaybetmeden, diş taşlarınızı yok edin!

Diş eti ve diş çevre dokuları ağız ve diş sağlığının korunmasında büyük öneme sahiptirler. Diş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir