Pazartesi , Ekim 18 2021
Ana Sayfa / Uncategorized / İmplant (vidalı diş) nedir? İmplant marka ve fiyatları

İmplant (vidalı diş) nedir? İmplant marka ve fiyatları

Diş tedavisinde devrim niteliği taşıyan implant tedavisi, artık ülkemizde de hemen her ilde ve çoğu klinikte yapılan bir uygulamaya dönüştü. Bu uygulamanın çok kısa sürede yaygınlaşmasında; ana dişe en yakın tedavi türü olmasının etkisi çok büyüktür. Özellikle de tüm dişlerini kaybeden kişiler için bulunmaz nimettir. Çünkü tüm dişlerini kaybeden kişilerin kaplama yaptırma gibi bir şansları kalmıyor. Ya vidalı dişi kullanacaklar, ya da takma diş kullanmak zorunda kalacaklar. Doğal olarak da insanlar, takma diş kullanmak yerine implant diş kullanmayı tercih ediyorlar.

Bu tedavinin zaruri ihtiyaç haline dönüşmesi, SKG’dan da karşılık buldu ve zorunlu durumlarda Devlet tedavinin bir kısmını üstlenmiştir. Vidalı Diş Fiyatları göz önüne alındığı zaman, bir kısmını Devletin ödemesi hastalar açısından büyük bir şans olmuştur. Tabi Devletin bu ödemeyi yapmasında ki en önemli kriter; başka bir tedavinin uygulanamayacağı, zorunlu olarak implant yapılması gereken durumlardır.

Türkiye’de ki implant fiyatları, ülkemizle aynı kalitede bu tedaviyi yapan; Almanya, Amerika ve İsveç’e nispeten daha uygundur. Bu saydığım ülkelerde tek bir diş için 4000 Dolarlık fahiş ücretler alınırken, ülkemizde yalın sadece çakma işlemi yapılan dişlerin fiyatları bin TL ile 3 bin TL arasında değişmektedir. Tabi bu fiyatların belirlenmesinde seçilen kliniğin ve doktorun tecrübesinin de önemi çok büyüktür. Bunlara ek olarak bir de hastanın durumu da şartlara eklenir ve ücreti belirler.

Bazı hastalarda direk çakma işlemi yapılırken, bazı hastaların çene kemikleri çakmaya uygun olmaya biliyor. Böyle durumlarda da önce çene kemiğini implant tedavisine hazır hale getirmek için ön bir tedavi uygulanmak zorunda kalıyor. Bu tedavide doğal olarak, ücretlendirmeye yansıdığı zaman fiyatın yükselmesine neden oluyor.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayseri Diş Beyazlatma

Beyazlık, temizliği ve saflığı simgeler. Daha beyaz dişlerde sahibinin sahip olduklarına iyi baktığını ve özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir