Pazartesi , Ekim 18 2021
Ana Sayfa / Uncategorized / Diş fırçası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Diş fırçası seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Diş etinin normal olan hafif pembe ve pürüzlü yapısını korumak, iyi bir ağız bakımını sürekli olarak yapmaktan geçmektedir. Bunu sağlamak diş fırçası ya da diş ipi ile mümkün değildir. Bu araçlarla da çok iyi bir diş ve diş eti bakımı yapılabilmektedir ancak tam anlamı ile bir diş eti temizliği isteniyorsa mutlaka diş eti fırçası kullanılmalıdır.

Diş eti fırçaları diğer bilinen isimleri ile arayüz fırçası ya da diş arası fırçası kullanımı pek yaygın olmasa da giderek yaygınlaşması ile diş eti hastalıklarını en aza indirme konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Diş eti fırçalarının mutlaka bir diş hekimine danışılarak alınması ve önerildiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Zira bu fırçalar da diğer tüm sağlık gereçleri gibi yanlış kullanımda faydadan çok zarar veren araçlar haline dönüşebilmektedir.

Dişlerin fırça ve diş ipi ile temizlenemeyen alanlarında kullanılan diş eti fırçaları aynı zamanda implant temizliğinde ve tel tedavisi görülen hastalarda telin arka kısımlarının temizliğinde de kullanılmaktadır. Eğer bir diş eti çekilmesi yaşanmış ise mutlaka diş ile çekilen diş eti arasındaki boşluğun da diş eti fırçası ile temizlenmesi gerekmektedir. Bu fırçanın kullanımı çekilmenin daha fazla ilerlemesine büyük oranda engel olacağı için engelleyici bir özelliğe de sahiptir.

Diş eti fırçaları, diş fırçaları gibi aylarca kullanılan fırçalar değildir. Dikkatli kullanımlarda gözle görülebilecek kadar aşınan diş eti fırçaları mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir. Dik bir açı ile iki dişin arasına hafif bir kuvvet yardımı ile uygulanan diş eti fırçaları eğer diş aralarına istenildiği kadar erişemiyorsa zorlanmamalı, zorlamak daha fazla diş eti rahatsızlığına neden olacağı için ağız ve diş yapısına uygun bir arayüz fırçası satın alınmalıdır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayseri Diş Beyazlatma

Beyazlık, temizliği ve saflığı simgeler. Daha beyaz dişlerde sahibinin sahip olduklarına iyi baktığını ve özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir