Pazar , Ekim 24 2021
Ana Sayfa / Uncategorized / Diş eti tedavisi nedir? Nasıl yapılır?

Diş eti tedavisi nedir? Nasıl yapılır?

Ağız ve diş sağlığı, diş ve diş etleri ile birlikte bir bütün olarak ele alınmalıdır. Dişler, dişleri çevreleyen diş etleri ve dişleri sabit tutan çene kemiği ağız sağlığının çok büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Dişlerin tedavisine önem verildiği kadar diş eti tedavisi konusunda dikkat edilmediği günümüzde pek çok yerde görülmektedir. Bunun nedeni pek çok insanın basit bir diş eti hastalığının hangi aşamalara kadar ilerleyebileceğini bilmiyor olmasıdır. Oysa diş et tedavisi yapılmadığı takdirde, diş etleri kişilere çok sıkıntılı süreçler yaratabilmektedir.

Diş eti tedavisi erken dönemde yapıldığı takdirde çok daha olumlu sonuçlar veren ve çok daha kısa sürede tamamlanan bir tedavidir. Erken dönemden kasıt, diş etlerinde kızarıklıklar ve bazı dönemlerde kanamaların görüldüğü dönemlerdir. Eğer bir periodontolog tarafından uygun bir tedavi yöntemi izlenirse hastalık bu dönemle sınırlı kalmakta ve ilerlemesi engellenebilmektedir. Hastaların bu dönemde kendi kendilerine de uygulamaları gereken bazı tedavi ya da tedaviye yardımcı yöntemler bulunmaktadır. Diş eti fırçaları ve diş ipleri bu yöntemlerin en başında gelmektedir. Diş fırçalarının ulaşamadığı noktalara ulaşabilen bu araçlar, tam olmasa da tama yakın bir diş ve diş eti temizliği sağlamaktadırlar.

Dişlerin günlük bakımının düzenli olarak yapıldığı dönemde, diş hekimi tarafından profesyonel aletler ile yapılan diş taşı ve plak temizliği de diş eti tedavisinin daha hızlı tamamlanması açısından fayda sağlamaktadır. Bazı hastalar kendi diş taşı ve plak temizliklerini kendileri yapmaya çalışmaktadırlar. Bu durum diş etine zarar vererek telafisi çok daha zor durumlara neden olmaktadır. Bu nedenle en ideali periodontoloji bölümüne sahip olan bir hastaneye başvurarak gerekli muayene ve tedavilerin yapılmasını sağlamaktır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Kayseri Diş Beyazlatma

Beyazlık, temizliği ve saflığı simgeler. Daha beyaz dişlerde sahibinin sahip olduklarına iyi baktığını ve özen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir