Pazar , Eylül 25 2022
Ana Sayfa / Uncategorized / Diş eti çekilmesi için diş macunu

Diş eti çekilmesi için diş macunu

Diş eti hastalıkları çok yavaş ilerleyen ve genellikle kızarıklık ya da diş eti kanaması ile kendisini belli eden hastalıklardır. Gingivitis adı verilen dönemde kızarıklıklarla kendisini gösteren hastalık müdahale edilmediği takdirde kanamalara ve ilerleyen aşamalarda Periodontitis adı verilen iltihaplı hastalığa dönüşmektedir. İltihaplı hastalık durumuna gelmeden önce genellikle müdahale edilmemesinin ana nedeni diş eti kanaması ve kızarıklığı dışında fazla ağrılı bir belirti vermemesidir. Ağrı olmadığı takdirde meydana gelen kızarıklık ya da kanamalar geçici bir durum zannedilmekte ve hastalar tarafından önemsenmemektedir.

Diş eti hastalıklarında iyileştirici tedavinin yanısıra önleyici tedavi de büyük önem taşımaktadır. Önleyici tedavide ise öncelikli aktör diş fırçaları ve onların en yakın ekip arkadaşları olan diş macunlarıdır. Hem diş fırçalarının hem de diş macunlarının hastanın ağız yapısına ve yaşadığı diş eti sorununa göre dikkatle; mümkünse uzman bir diş hekimine danışılarak seçilmesi gerekmektedir.

Herhangi bir diş eti sorunu yaşamayan bir kişinin tercih etmesi gereken diş macunu ile diş eti hastalığına sahip olan bir kişinin tercih etmesi gereken diş macunları kesinlikle aynı olmamalıdır. Diş eti hastalıklarından bir ya da birden fazlasına sahip olan kişiler mutlaka bu hastalıkların tedavisine yardımcı olabilecek diş eti için diş macunu çeşitlerinden bir tanesini tercih etmelidirler. Piyasada kolaylıkla bulunabilen ve diş eti hastalıklarının tedavisine yardımcı olduğu klinik deneyler ile kanıtlanan birden fazla ürün bulunmaktadır.

Bu ürünlerin içeriklerinde farklılıklar bulunmakla birlikte, genellikle içerdikleri mineral tuzlar ile diş eti hastalıklarına neden olan zararlı bakterileri ve plakları ortadan kaldırmakta, böylece tedavinin hızlanmasını sağlamaktadırlar. Bu tür diş macunlarının tadı içerdikleri maddelerden dolayı alışılagelinmiş diş macunlarının tadından biraz farklı olmakta, ancak düzenli kullanımda bu farklılığa kolayca alışılabilmektedir. Bu diş macunları ile birlikte diş ipi kullanılması tedavi sürecini çok daha hızlandırmaktadır.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Dişlerinizi kaybetmeden, diş taşlarınızı yok edin!

Diş eti ve diş çevre dokuları ağız ve diş sağlığının korunmasında büyük öneme sahiptirler. Diş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir